1/3
היום כל אחד יכול להכריז על עצמו מטפל

עובדות בשטח

1. ודאו כי יש לו/לה קבלות חוקיות... מטפלים, אל תשמחו שיש לכם קבלות ואתם עומדים בקריטריון. זה בין השאר אומר שיהיה יותר קל לתבוע אתכם אחר כך

2. בקשו לראות הסמכה/קרדנציות ממוסד רלוונטי ולגיטימי, בנוסף כדאי לבקש לדבר עם מטופלים שהטיפול שלהם הצליח. הייתם מפקידים את הכסף שלכם אצל יועץ השקעות בלי הסמכות ו/או המצלות מלקוחות מרוצים?! למה את הנפש שלכם כן? דרך אגב אם לא חשוב לכם סעיף 1 וסעיף 2 אתם מוזמנים לקליניקה שאני פותח לטיפול בנטיות מיניות בעזרת מטבעות שוקולד - זה יהיה חצי מחיר מהמטפל שלכם. ומשום מה: חוקי לגמרי. (ניתן לבדוק אם יש לפסיכולוג שלכם רישיון בקישור הזה אך אין הבטחה שהפסיכולוג אינו עושה טיפולי המרה -בניגוד לנייר העמדה של התאחדות הפסיכולוגים)

3.א. שאלו את המטפל מה לדעתו ההגדרה של טיפול מוצלח. וגם כמה זמן לוקח להגיע לשם. נכון גם קאוצ'ינג מגיע עם מטרה מובנת למפגשים אבל אם הוא או היא מתפתלים כשהם מנסים לתת תשובות. הם גם יתפתלו בהמשך, בעוד 7 שנים, כשתגלו ששלמתם 7*12*4*300 שקלים בלי תוצאות. זה מעל 100,000 שקל יכלתם לעשות עם זה אחלה מסיבת חתונה.

3.ב. אם מטפל אומר באיזה שלב שהוא כנראה כבר לא יוכל לעזור לך אבל הוא מפנה אותך לחבר שלו שגם מטפל בזה. הייה בטוח שגם חבר שלו מפנה אליו מטופלים שהוא לא הצליח לשנות אותם. אולי ביחס של 1:1

4. מצד שני אם הוא מבטיח 100% הצלחה, תברחו משם, אף טיפול לא יכול להבטיח מאה אחוזי הצלחה, גם לא טיפול להלבנת שיניים. מצד שני אם הוא אומר שיש לו מחקר ששליש הצליחו להשתנות... תבקשו את המחקר ותשלחו לי אותו. הכותרות יצאו לפני שנתיים "המחקר" עדין לא.

5. האם יש להם קליניקה/חדר טיפולים מסודר או שהם נפגשים איתכם בפארק/בלובי של בית מלון, האם הם מביאים את התינוק שלהם לטיפול? תברחו משם, הוא לא מקצועי. ולפני שתשאלו: כן, זה קורה.

6. פתרונות מה'קבלה'. זה לא הזמן לדבר בעד נגד הקבלה. אבל אם מישהו לוקח מכם כסף על זה שהוא אמר לכם לאכול תמרים, אחרי שהוא לחש עליהם משהו, או כל דבר אחר שמבוסס על תורת הנסתר. גם אם לא לקחו מכם כסף. בקשו לפני זה לראות נס גלוי אחר. 

7. מאוד ברצינות: אם המטפל שלכם מבקש לשמוע על ההרגלים המיניים שלכם, או על הרגלי האוננות שלכם, באופן מוזר: בקשה לזמנים ושעות מפורטים או הסבר על מה ואיך קורה שם. תברחו ממנו. אם הוא מבקש מכם להוריד בגדים או לגעת בכם או שתגעו בו. זה הזמן לפנות למשטרה.

8. ככול שמטפל פחות טוב הוא ידבר יותר הרבה. אם בילתם את המפגש הראשון בהרצאה על למה להיות הומו או להט"ב זה כל כך לא טוב, מה זה אומר? הרי אם הגעת לטיפול המרה גם דעתך וגם דעתו צריכים להיות ברורות בעיניין, למה לבזבז את הכסף שלך על הרצאה חסרת טעם?

9. שזה מוביל אותי לנקודה הבאה, דעות קדומות: לכולם יש דעות קדומות, וזה בסדר. אלא אם כן אתה מטפל. אנשי מקצוע לומדים הרבה מאוד זמן איך לנטרל את הדעות הקדומות שיש להם, ולכן ראו סעיף2. איך יודעים אם יש להם דעות קדומות נגד להט"בים? א. אם הם עושים טיפול המרה... זה רמז ראשון ב. אם הם עסוקים להגיד דברים רעים על להט"בים זה רמז שני. ג. אם אתם לא בטוחים - תשאלו אותם.

10. שאלו את המטפל אם תדרשו לעשות דברים שהם נגד ההלכה. אם התשובה היא לא, בקשו זאת בכתב. אם התשובה היא כן, תשאלו מדוע מותר לעשות דברים. אם התשובה לשאלה הזו או לשאלה הראשונה מתפתלת, אתם יודעים מה לעשות, תברחו משם.


 

שאלות לשאול מטפל לפני טיפול
 1. מהיכן ההכשרה שלו?

 2. ממה לדעתו נובעת משיכה חד מינית?

 3. כמה זמן הטיפול ימשך?

 4. תדירות המפגשים, ומחירם?

 5. היכן מתנהלים הטיפולים (מקום קבוע/משתנה)?

 6. סגנון הטיפול, והתרגולים הנדרשים/ האם אדרש לעבור על ההלכה?

 7. כיצד יוגדר טיפול מוצלח?

 8. האם לדעתך צריך לספר למיועדת לחתונה על הטיפול, אם כן מתי?

 9. המלצות (לבקש לדבר עם מטופלי עבר שהצליחו)

מאילו מטפלים יש להיזהר
 1. ללא הסמכה מקצועית

 2. המציגים עמדה שיפוטית

 3. גובים תשלום מעל למחיר בשוק

 4. אלו שלא יודעים לקבוע תאריך יעד

 5. אלו שמבטיחים הצלחה

 6. ללא קליניקה מסודרת

 7. ללא קבלות

 8. כאלה שמוכנים לעבור על ההלכה

טיפולי המרה בישראל

האתר פועל באופן עצמאי על ידי קבוצת מתנדבים, ניתן לצור איתנו קשר במייל Tipul.Hamara@gmail.com

 

או בפייסבוק:

 • טיפולי המרה בישראל