1/3
"אתם סותמים פיות למי שיוצא בעד טיפולי המרה"

...הם יגידו לכם

אדם שיוצא נגד להט"בים

האם מותר לטפל בקטינים ללא ידיעת הוריהם?

יש להפריד בין מטפל שהוא מקצועי למשל פסיכיאטר, פסיכולוג ועובד סוציאלי, להם מותר להיפגש עם קטין עד פעמים, ולאחר מכן עליהם לדווח להוריו. 
למטפלים לא מקצועיים אין חובת דיווח חוקית כי הם לא מקצועיים, וכאן תשאל השאלה מדוע ללכת למישהו לא מקצועי?

איך נוצרים הומו-סקסואלים?

איננו יודעים.

ישנן תאוריות התפתחותיות, תאוריות גנטיות, תאוריות הורמונליות, שילובים של התאוריות ועוד. 

האם אדם שעבר טיפול המרה צריך לספר על העבר שלו לפני חתונה?

כן. 

מדוע לא לספר? אם האדם השתנה אז זו לא אמורה להיות בעיה יותר. אם הוא לא השתנה אז זו צריכה להיות החלטה של הצד השני האם הם רוצים להכנס לזוגיות כזו או לא. 

אבל מטפלי המרה לא שונאים הומואים הם אוהבים את האנשים ושונאים את החטא, למה זה רע?

1. נניח שהנחת היסוד בשאלה היא נכונה, למרות שברגע שאני שומע: טרוריסטים, סוטים, צריך להוציא אותם מהקהילה, חולים וכל הכללה שלילית אחרת אני חושב שהוא שונא להט"בים, נגיד יש שם קמצוץ שנאה יוקדת, נגיד תשעים אחוז שנאה להומואים.

(לא אמרתי הומופוביה)

2. זה בדיוק מה שאנשים מבחוץ, מטפלי המרה וגם רבנים לא מבינים או מעדיפים להתעלם, וזה עמוק מאוד. המשיכה מתחלקת לשניים (לפחות) משיכה מינית ומשיכה רומנטית. ובשתי הרמות המשיכה היא לגברים, האקט המיני הוא לא הרלוונטי, הוא חשוב מאוד אבל הוא לא העיקר (בשבילי לפחות ובשביל חבריי שמחפשים זוגיות)

כאשר "שונאים את החטא" ומנסים "לטפל בחטא" שוכחים להסתכל על ההומו כאדם שלם ומסתכלים עליו אך ורק כאובייקט מיני. וזה רע.

3. נגיד יש לך שכן שאוהב לנגן על כינור נקרא לו יצחק, יצחק עשה מכנרות מקצוע. נגיד אין לך בעיה עם יצחק או עם כנרים בכלל, רק שלא ינגנו על כינור, שיעשו את זה בבית שלהם בלי שאף אחד שומע. למה יצחק צריך להיות כנר שמנגן על כינור? בוא נלמד אותו שיהיה כנר שמנגן על פיקולו. אין לי בעיה עם כנרים.

והנמשל: אתה לא יכול להיות נגד האקט אשר מגדיר את עצם ההגדרה בלי להיות נגד עצם ההגדרה. אתה לא יכול להיות בעד הומואים כל עוד הם לא נמשכים לגברים או לא רוצים להיות עם גברים.


אם אפשר להפוך הומואים להטרואים האם אפשר לעשות את זה הפוך?

תלוי את מי שואלים ובאיזו שיטה הוא או היא עובדים.

הפועלים לפי השיטה הבהביוריסטית (התנהגותית) יטענו שאפשר להפוך הטרוסקסואל להומוסקסואל, וזה כמובן דרך התניה בעזרת פרסים ועונשים.

לפי רוב השיטות אין אפשרות לעשות טיפול המרה הפוך מכיוון שבעצם כולם נולדו עם משיכה לנשים (חוץ מנשים כמובן) ובמהלך הזמן בחר ההטרו במודע או שלא במודע להיות הומו וזה מסיבות שונות ומשונות ולכן ניתן לעשות רק את ההמרה רק לכיוון אחד. לכן אמירות כגון חולים, סוטים, נגד הטבע, וכו' חשובות לאנשים התומכים בטיפולי המרה, להנציח את זה שזו בחירה. ואילו אמירות שהומוסקסואליות זה גנטי או הורמונלי מפחידות אותם, ואם זה שאנו לא יודעים כיצד נוצרים הומוסקסואלים, זה גם לא משנה.

מה שכן דורש בירור זה איך נוצרים הומופוביים ואנטי-גייז, והאם ניתן לשנות אותם? הרי הם לא נולדו ככה.

מה ההבדל בין טיפול המרה לבין טיפולים שעושים לטרנסג'נדרים?

טיפול המרה = טיפול לשנות את הנטייה המינית מהומוסקסואלית להטרוסקסאלית.

טיפולי התאמה (השמה) מגדרית = טיפול להתאים את גוף שבו נולד האדם למגדר שהוא או היא מגדירים את עצמם.

א. כבר מההגדרה אנחנו רואים שמדובר על שני מישורים שונים. בראשון מדובר על שינוי פנימי (שכלי/רגשי וכו') ובשני מדובר על שינויי גופני. והמשל דמיינו שאתם הולכים לבית קפה הזמנתם קפה רותח והגישו לכם אותו בכוס חד פעמית דקיקה, אתם כמובן לא מצליחים להחזיק את הכוס וניגשים להתלונן... טיפולי המרה יפעלו לשכנע אתכם שהקפה לא רותח או שאין בעיה להחזיק את הקפה הרותח. טיפולי התאמה יתנו לכם כפפה או יחליפו לכם לספל.

ב. עוד במשל (כי הוא נכון, כמובן) ניתן לראות שטיפולי המרה יסבירו למטופל שהבעיה היא בו ובתפיסת המציאות שלו. ואילו בטיפולי התאמה הבעיה היא לא במטופל אלא באיך שהקשר בין הגוף למוח בנוי.

ג. וזה מוביל לשתי נקודות מאוד חשובות:

1. נקודת הסיום - בטיפולי התאמה ברור מתי ואיך תבוא נקודת הסיום איפה שהמטופל יחליט לסיים ומה שהוא יחליט לשנות. בטיפולי המרה אין סוף ברור. לא איך הוא יהיה ולא מתי הוא יהיה וגם אם הוא יהיה בכלל. .. ודרך אגב גם לא כמה יעלה התהליך.

2. בטיפולי המרה - כישלון התהליך הינו בגלל המטופל: הוא לא ניסה מספיק או לא בחר את המטפל הנכון, לא חיכה מספיק זמן. בטיפולי התאמה זה בכלל לא רלוונטי. יש עוד משל למסעדה... אבל הוא יותר מסובך... בקיצור נסו לחשוב שבטיפולי המרה שנכשל זה כמו שהטבח בא לצעוק עליכם כי האוכל לא היה לכם טעים.

ד. מסעדות מפוקחות על ידי משרד הבריאות... טיפולי המרה ממש לא. כיום, גם טיפולי התאמה מפוקחים, וכדי לעבור טיפול כזה צריך לעבור ועדה. הלוואי שזה היה המקרה בטיפולי המרה, אבל התומכים מסרבים לרגולציה.

ה. לחץ חברתי - זה מכיוון הפוך לגמרי ולכן אין פה משל למסעדה.

כאשר ההומו הולך לטיפול המרה זה כדי להתאים את עצמו לחברה. מופעל עליו כל לחץ אפשרי סמוי ונגלה, מכוון ואקראי, אקטיבי ופסיבי וכאשר ילך אותו הומו לטיפול לעולם לא נדע אם זה רצון פנימי טהור.

כאשר טרנסג'נדרים הולכים לטיפול התאמה זה כנגד כל החברה, נגד כל המסרים וההפחדות שקיימים בחברה. אם הם כבר הגיעו להחלטה יש לקבל את כובד הראש שהיא נלקחה.

ו. טיפולי התאמה הוכחו מחקרית כמעלים את איכות החיים והאושר של הטרנסג'נדרים ואילו טיפולי המרה לא. לאיזו מסעדה עדיפה? כזו עם דירוג גבוה, או מסעדה עם ביקורת שלילית בין השאר על זה שהטבח צועק עליכם?

טיפולי המרה בישראל

האתר פועל באופן עצמאי על ידי קבוצת מתנדבים, ניתן לצור איתנו קשר במייל Tipul.Hamara@gmail.com

 

או בפייסבוק:

  • טיפולי המרה בישראל