1/3
אני לא יכול לתת לך לדבר עם מישהו שהשתנה. אני מפחד שזה יגיע לקיום יחסי מין בניכם

...הם יגידו לכם

רב התומך בטיפולי המרה

האם יש חובה/צורך ללכת לטיפול המרה ?

חברתי

לחברה הרבה יותר קל לתמודד עם שינויים כאשר אין בה פרטים שונים. מילדות אנחנו משחקים עם הילדים שלנו "מה יוצא דופן?" נוער לומד להגדיר את עצמו על פי מה הוא לא, ודואג להצביע על החריג, ותמיד יש חריג, ותמיד יהיה חריג בעלי שיער ג'ינג'י, בעלי גוון עור שונה, איטרים, וכו' החברה דאגה לתקן את השונה להתאים אותו לדרכה (לא מעט באיצטלה דתית), עד שעלו שתי השאלות: 
האם השוני מולד? 
האם הפרט מתפקד ו/או מסכן?


להקמת בית

א. לא כל אחד רוצה בכלל להקים בית. 
ב. בהנחה שאדם רוצה להקים היום בית יש היום כמה דרכים להביא צאצאים לעולם ולהקים משפחה, אולי זה לא מה שאנשים רגילים אליו. שיתמודדו.
ג. לא צריך טיפול המרה כדי להתחתן עם אישה, אגיד שרוב ההומואים שאני מכיר שנשואים לנשים, בכלל התחתנו ללא שהם הלכו לטיפול המרה. (היו כאלה שהלכו אחרי הנשואים לאחר שהאישה גילתה עליהם, ואלו שאני מכיר שקודם הלכו לטיפול ואז התחתנו היום הם גרושים)
ד. אמירות כגון הומואים ולהט"בים לא מסוגלים להיות בקשר יציב או הם רק מחפשים מין,  (מבלי לדבר על אחוזי הגירושין בקרב האוכלוסיה ההטרוסקסואלית.) האמירה הזו אינה לגיטימית, כאשר אוסרים על להט"בים להתחתן, וכאשר מגיבים באופן שלילי על ניסיון לזוגיות חד מינית (למשל אסור לתת להם לגדל ילדים) מחלחלת גם אל הקהילה הגאה. כאשר אין מסורת של נישואין  וזוגיות יותר קשה ליצור משהו חדש. לעומת זאת כאשר בארה"ב איפשרו חתונות חד-מיניות זוגות אשר ביחד כבר שנים חלקם מעל עשרים שנה, בחרו להתחתן ולמסד את הזוגות ארוכת הטווח. 

פסיכולגי 

א. פעם משיכה הומוסקסואלית הוגדרה במדריך מחלות הנפש כהפרעה נפשית שצריך לטפל בה. במהדורה השניה של הספר אשר יצאה בשנת 1973 הוצאה משיכה הומוסקסואלית מהספר. ויותר לא הוחזרה לשם. אנטי-גייז אומרים שהדבר היה בגלל לחץ של הקהילה הגאה (שלא באמת היתה כל כך קימת באותו זמן - מהומות סטונוול היו רק ב1969) הסיבה שהומוסקסואליות הוצאה מהמגדיר היתה מכיוון שהמגדיר מחלת נפש תופעה שמפריעה לתפקוד של האדם. וכיוון שהומוסקסואליות לא מפריעה לתפקוד של האדם. אין לה מקום במגדיר מחלות נפש. 
ב. הרבה מגדולי העולם ואנשים בעלי השפעה היו והינם להט"בים. להט"ביות עצמה אינה גורם מעכב. לא נמצאה קורלציה למחלות נפש אחרות בקרב להט"ב
ג. דברים כמו דימוי גוף נמוך, דכאונות שכן נמצאים בקרב הקהילה הלהט"בית ניתן להסביר בגלל גורם סביבתי, ואכן ניתן לראות שילדים להט"בים שגדלים בבתים ובחברה מקבלת ואוהבת סובלים פחות מדכאונות וכו', כלומר החברה היא זו שצריכה להשתנות. 


הלכתי 

א. אין איסור מהתורה להיות הומו, לכן למה צריך ללכת לטיפול לשנות את זה?
ב. אם כדי להביא ילדים לעולם, יש היום שלל דרכים להביא ילדים לעולם, אשר מותרות על פי ההלכה. אם להטרוסקסואלים מותר להשתמש בהם גם לגייז מותר, הדיון אם ילד צריך אבא ואמא אינו רלוונטי לכאן.
ג. להמנע מהחטא - אפשר להמנע מהחטא גם ללא טיפולי המרה. ויותר מזה: הגמרא מדברת על כך שהאדם צריך להתאווה לדברים אך עליו להימנע מהם. 

טיפולי המרה בישראל

האתר פועל באופן עצמאי על ידי קבוצת מתנדבים, ניתן לצור איתנו קשר במייל Tipul.Hamara@gmail.com

 

או בפייסבוק:

  • טיפולי המרה בישראל