1/3

...הם יגידו לכם

"האם אני נמשך לגברים כיום? 
יש לי עוד התמודדויות ביומיום"

מטופל המרה (המבצע כיום טיפולים)

האם טיפולי המרה עובדים?

לאחר הרבה זמן ולאחר חיפושים הכוללים פניות באינטרנט, פניות לארגונים טיפולי המרה, פניות למטפלים, עוד לא מצאנו מישהו שהצליח להשתנות על ידי טיפולי המרה.

גם רבנים גדולים אמרו שעוד לא פגשו מישהו שבאמת השתנה. הרבנים שפגשנו שאומרים שהם פגשו הינם עוסקים מקצועית בנושא והינם נוגעים בדבר.

אנשים שטענו בפנינו שהם פגשו אנשים שהצליחו להשתנות כולם היו בעלי אג'נדה (רובם אפילו עבדו בזה), אנשים שהבטיחו/הציעו להפגיש אותנו עם אנשים שהצליחו להשתנות מעולם לא עמדו בדיבורם.

כאשר יצאה כתבה בעלון השבת עולם קטן על הצלחות הטיפולים הכתב מעולם לא פגש את האנשים וראיין אותם בטלפון.

פעם היה מישהו שעשה "מחקר" על הומואים שעברו דרכו לטיפולי המרה ויצא עם כותרות ששליש הצליחו להשתנות לגמרי שליש שינוי משמעותי ושליש לא הצליחו בכלל. חוץ מהכותרות ה"מחקר" מעולם לא פורסם.

בחלק מהמקרים של אנשים שדיברו על שינוי, אנשים הציגו את עצמם לכתחילה כבי-סקסואלים, הם לא שינו את הנטייה שלהם, הם החליטו להתמקד במשיכה מסוימת (ולא כולם יכולים לעשות את זה)

בחלק מהמקרים מטופלים אשר התחתנו מוגדרים כסיפורי הצלחה, כמובן אם מטרת הטיפול היתה להתחתן זה משהו אחד, אם מטרת הטיפול היא לשנות את הנטיה המינית, חתונה אינה מדד לשינוי הנטיה המינית היא מדד למצבו הזוגי של האדם.

אנשים שפגשתי שהעידו על שינוי בנטייה המינית בעברם, עשו את זה במטרה לרצות אחרים כגון הורים, האישה שלהם, רבנים ומטפלים. בסתר הם המשיכו להמשך אל גברים ואף להיפגש עם גברים גם כאשר היו נשואים, חלקם גרושים כיום.

האם טיפולי המרה יכולים לגרום נזק? יש לנו חברי קהילה שהולכים לטיפול פסיכולוגי בעקבות מה שהם עברו בטיפולי ההמרה, והם מספרים על דברים נוראים שהם עברו. 

אחרי כל זה האם טיפולי המרה יכולים תאורטית לעבוד? מכיוון שאנו לא יודע איך נוצרים הומואים אנו לא יודעים אם תאורטית זה יכול לעבוד כן או לא. מתוך המחקר שלנו נראה שלא.

עדויות של "אנשי מקצוע":

אם בעבר מטפלים ורבנים הבטיחו 100% הצלחה, כיום זה לא המצב.

כיום חלקם ידברו על שליש שהצליחו להשתנות.

חלקם יגידו ש80% הצליחו להשתנות.

חלקם יתארו שהיתה תנועה במשיכה המינית אצל המטופלים שלהם.

וחלקם יעריכו שמאות שעברו תחת ידם ללא משיכה מינית לגברים

הצלחה של טיפול היא לא:

חתונה עם בני/בנות המין השני

אישור שהטיפול היה חוויה חיובית

מאבק יום יומי במשיכה לבני/בנות מינך

טיפולי המרה בישראל

האתר פועל באופן עצמאי על ידי קבוצת מתנדבים, ניתן לצור איתנו קשר במייל Tipul.Hamara@gmail.com

 

או בפייסבוק:

  • טיפולי המרה בישראל